Pneuservis

Disponujeme vybavením nutným pro poskytování kvalitních služeb pneuservisu.

Naše služby

Autoservis

Profesionální a rychlé služby.

Skloservis

Výměna všech skel na vozidle.

Lakovna, Klempírna

Oblečeme Váš vůz do nového kabátu.

Pick up servis

Váš vůz vyzvedneme a opět přivezeme.

Jsme tu pro Vás:        602 18 18 18

Kompletní služby

  • Demontáž kol z vozu
  • Přezutí pneu
  • Vyvážení kol a montáž na vůz
  • Opravy pneumatik
  • Prodej pneumatik
  • Prodej disků, elektronů

Let zkušeností

Zákazníků ročně

Nejčastější služby

Autoservis

Výměna oleje, kontrola stavu karoserie (poškození laku,stav koroze), výměna brzdové kapaliny, kontrola těsnosti a stavu chladící soustavy, kontrola výfukové soustavy,…

Pneuservis

Kromě výměny pneumatik zajišťujeme i kontrolu přední i zadní nápravy (zavěšení, kontrola čepů, silentbloků, manžet), geometrii a brzdovou soustavu (kotouče, destičky, hadice, potrubí),

Náhradní díly

Máme skladem tisíce položek na vozy Opel, Daewoo a Chevrolet. Vždy se snažíme nejdříve díly opravit, ale je nutná výměna, jsme schopni rychle zajistit díl nový, repasovaný či použitý.

Kontaktujte nás

Výběr značky

Preferovaný kontakt

Autocentrum Dobřejovice

+420 602 18 18 18

info@autocentrum-dobrejovice.cz

Nejvyšší čas přezout na zimní pneumatiky.

Zima o sobě dala v mnohých částech republiky pořádně znát, přesto mnoho řidičů stále jezdí v automobilech s letními pneumatikami. Ten, kdo pro jistotu přezouvá už na konci října, nemůže prohloupit. Kdo však čeká s výměnou až na první sníh, dělá chybu. Ačkoliv se na vozovce nemusí vyskytovat souvislá vrstva sněhu, případně náledí, nebezpečí hrozí i tak, především pak během ranních a nočních hodin. Nečekejte na přezutí pneumatik a ihned vyrazte do pneuservisu.

 

Jak je to s povinností jezdit na zimních pneumatikách?

Naše legislativa upravuje povinnost mít na svém voze zimní pneumatiky, a to v období od 1. listopadu do 31. března v případě, že silnici pokryje sníh, led nebo námraza. V rámci této problematiky je rovněž stanoveno, že pokud se dá předpokládat, že povětrnostní podmínky nebudou příznivé, je nutné mít rovněž zimní gumy. Vyhláška ve skutečnosti nevyžaduje jejich povinnost za všech okolností, nicméně se rozhodně vyplatí výměna zimních pneumatik. Bezpečnost na silnici je na prvém místě a riskovat zdraví vás, blízkých i ostatních je nezodpovědné.

 

Čím se liší zimní pneumatiky od letních?

Mnozí řidiči se domnívají, že pokud se v zimě nepohybují v horských oblastech, přezouvání není až tak nutné. Nicméně chladné počasí mění vlastnosti gum a letní pneumatiky nejsou na zimní období připravené. Ty zimní jsou lépe uzpůsobené a mají požadované vlastnosti. V prvé řadě jsou o poznání měkčí, aby i při nízkých teplotách dokonale a bezpečně přilnuly k vozovce. Zásadní rozdíl tvoří hlavně vzorek, ať už tvarově, tak hloubkou. Hloubka dezénu nové zimní pneumatiky se pohybuje kolem 7 a 8 milimetry, přičemž dle předpisů musí mít vzorek více jak 4 milimetry.

 

Použít stávající nebo pořídit nové pneumatiky?

Před výměnou letních gum na zimní zkontrolujte, zda nejsou vaše stávající gumy poškozené a zjistěte, jakou mají hloubku dezénu. Pokud si nejste jistí, jestli se během předešlých sezón nesjely, nechejte si je zkontrolovat a rovnou vyměnit. Jistotou je navštívit pneuservis, kde provádí nejen přezutí pneu, ale i jejich kontrolu, případně opravy. Doporučujeme také objednat vyvážení a geometrii kol, aby se neotáčela bez zbytečných vibrací a byla správně seřízená.

 

Kde si nechat pneumatiky vyměnit?

V době přezouvání pneumatik se dveře pneuservisů nezavřou a řidiči musí počítat s delšími čekacími lhůtami. V Autocentrum Dobřejovice – Praha východ se snaží všem zákazníkům vyjít vstříc a obsloužit je, co nejrychleji. Poskytují komplexní služby v rámci auto či pneuservisu, takže můžete očekávat maximální kvalitu provedených výkonů. Objednat se můžete skrze internetové stránky www.autocentrum-dobrejovice.cz nebo telefonicky na +420 602 18 18 18.